میوه های تابستانی
میوه های تابستانی

میوه های تابستانی همزمان با فرارسیدن فصول گرم سال مثل بهار و تابستان به بازار می آیند.

هر چه هوا گرم تر می شود، نیاز ما به آب بیشتر می شود چرا که به علت گرمای هوا و فعالیت های روزانه مقدار زیادی از آب بدن ما به واسطه عرق خارج می شود و همانطور که می‌دانید کاهش آب بدن در این فصل بسیار خطرناک است .

طبق توصیه اکثر پزشکان بهتر است برای جبران آب از دست رفته بدن، میوه مصرف شود تا در کنار تامین آب مورد نیاز، ویتامین هایی نیز به بدن برسد.

به همین منظور در این مقاله از فروشگاه ارگانیک فردوس قصد داریم به سراغ میه های تابستانی برویم و شما را با خواص میوه های تابستانی آشنا کنیم و ببینیم با مصرف چه میوه هایی می توانیم آب بدنمان را در این فصول تامین کنیم:

خواص میوه های تابستانی:

در ادامه به ۱۰ میوه تابستانی سرشار از آب و خاصیت اشاره می‌کنیم

1-هندوانه

شاید بتوان گفت اکثر ما فصل تابستان را با هندوانه می شناسیم. هندوانه یکی از پرآب ترین میوه های تابستانی ست و برای مصرف در فصول گرم سال بسیار مناسب است. علاوه بر آبدار بودن هندوانه دارای ویتامین هایی مثل ویتامین a b c است. وجود کلسیم پتاسیم سدیم و فیبر در هندوانه باعث شده است این میوه به یکی از پرخاصیت ترین میوه های تابستانی تبدیل شود.

2-انگور

انگورها سرشار از پتاسیم و آنتی اکسیدان هستند بنابراین گزینه بسیار خوبی برای کسانی هستند که کلسترول یا فشار خون بالایی دارند. این میوه خوشمزه می تواند از عفونت های ویروسی و بیماریهای مربوط به چشم نیز جلوگیری کند.

این میوه تابستانی یکی از پرطرفدار ترین میوه ها در فصل تابستان است.

میوه های تابستانی

3-انبه

انبه در عین حال که کالری بالاتری نسبت به سایر میوه‌های تابستانی دارد بسیار دارای مواد مغذی است. فیبر زیاد مواد مغذی و ویتامین های موجود در انبه باعث شده است تا این میوه لقب پادشاه میوه ها را به دست بیاورد و فیبر موجود در انبه می‌تواند از اشتهای کاذب شما جلوگیری کند و باعث شود شما وزن کم کنید.

4-آناناس

اگر به دنبال میوه تابستانی می گردید که سرشار از ویتامین‌های a، c ، کلسیم و پتاسیم باشد می توانید به سراغ آناناس بروید. این میوه تابستانی در عین حال که بسیار مغذی است، دارای حجم آب بسیار زیادی نیز هست و این ویژگی ها باعث شده است تا آناناس به یک میوه فوق‌العاده در فصول گرم سال تبدیل شود.

5-توت فرنگی

یکی از محبوب ترین میوه های تابستانی، توت فرنگی است. مصرف توت فرنگی می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی و کاهش کلسترول و تنظیم فشار خون شود توت فرنگی یکی از بهترین میوه ها برای زنان باردار است. زیرا دارای حجم بسیار زیاد فولات B9 است.

6-گرمک:

این میوه آب دار برخلاف انبه دارای کمترین میزان کالری در میان میوه های تابستانی است. این میوه دارای حجم بسیار بالایی از ویتامین a و ویتامین c است. پزشکان توصیه می کنند، در صورتی که استرس دارید گرمک مصرف کنید این نکته را هم در نظر بگیرید گرمک یکی از آب دار ترین میوه های تابستانی است.

7-هلو

هلو را می توان بمبی از آنتی اکسیدان‌ها دانست که حجم بسیار زیاد مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها در هلو باعث شده است تا این میوه به یکی از پرطرفدارترین میوه های تابستانی تبدیل شود. این نکته هم قابل توجه است که این میوه فاقد هرگونه چربی است.

میوه های تابستانی- هلو

8-کیوی

کیوی را میتوان یک میوه همه کاره دانست این میوه به دلیل داشتن ویتامین‌های a ،c و b سطح گلوبین خون را تنظیم می کند. مشکلات خواب را برطرف و همچنین به سلامت پوست و مو کمک میکند.

طالبی

یکی دیگر از میوه های سرشار از آب طالبی است. خوردن این میوه در فصل تابستان می تواند حجم زیادی از آب از دست رفته بدنتان را جبران کند. مصرف میوه های آبدار در فصول گرم سال یکی از کارهایی است که باید به صورت مداوم انجام بدهید.

ما در این مقاله از فروشگاه ارگانیک فردوس  شما را با خواص میوه های تابستانی آشنا کردیم.  همانطور که قبل‌تر هم اشاره شد مصرف روزانه میوه های آبدار در فصول گرم سال یکی از ضروری ترین کارهاست.

شما حتماً باید روزانه حداقل یک واحد میوه مصرف کنید تا در این فصل دچار کاهش آب و گرما زدگی نشوید همواره سعی کنید از میوه‌های ارگانیک و تازه استفاده کنید زیرا این میوه ها دارای میزان بیشتری از ویتامین ها و سایر خواص هستند

پیشنهاد ویژه برای شما

نظر خود را در رابطه با این مقاله برای ما بنویسید:
فهرست