مواد غذایی برای سلامت مو
مواد غذایی برای سلامت مو

اهمیت مواد غذایی برای سلامت مو بر هیچ کسی پوشیده نیست.بسیاری از افراد در تکاپوی تقویت موهای خود هستند یا با مشکلاتی مثل ریزش مو ، شکنندگی موها و … دست و پنجه نرم می‌کنند. عوامل بسیاری می‌تواند سلامت موها را به خطر بیندازد. عواملی مثل ژنتیک، بیماری، مصرف محصولات مراقبتی نامناسب، تغذیه نادرست و غیره می‌تواند به طرز چشمگیری کیفیت موهایتان را پایین بیاورد.

برای حل این مشکلات می توان به سراغ انواع داروهای شیمیایی یا انواع محصولات مراقبتی رفت اما تا رژیم غذایی درستی برای خود انتخاب نکنید نتیجه نخواهید گرفت. برای همین تصمیم گرفتیم در این مقاله از سایت فروشگاه ارگانیک فردوس بهترین مواد غذایی برای سلامت مو را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با قراردادن این موادغذایی در سبدغذایی خود شاهد بهبود کیفیت موهایتان باشید

موادغذایی بر سلامت مو

بهترین مواد غذایی برای سلامت مو

مواد غذایی زیادی وجود دارند که شما میتوانید برای بهبود کییفیت و رشد موهایتان مصرف کنید اما برخی موادغذایی به علت مواد مغذی موجود در آن ها ، سریع تر نتیجه میدهند در ادامه ما بهترین مواد غذایی برای سلامت مو را به شما معرفی میکنیم :

1-سبوس برنج

می‌توانید پودر سبوس برنج را تهیه کرده و به عنوان چاشنی وارد رژیم غذایی خود کنید. سبوس برنج دارای ویتامی هایی نظیر A و Bو Eبوده و سرشار از آهن ، کلسیم و مس و روی می باشد. به همین علت با مصرف سبوس برنج کاهش چشمگیری در ریزش موها و میزان شکنندگی آنها خواهید دید و همچنین آهن و مس گردش خون را بهبود بخشیده و با تحریک فولیکول های مو باعث تقویت رشد مو میشوند.

2-شیر

شیر سرشار از کلسیم است. کلسیم می‌تواند در جلوگیری از ریزش مو نقش بسزایی داشته باشد و باعث تقویت و رشد و استحکام موها شود و همچنین پروتئین و لیپیدی که در شیر موجود می باشد ریشه موها را تقویت می کند. شیر سرشار از ویتامین A و B است که وجود این ویتامین ها در شیر موجب درخشندگی موها می‌شود.

3-تخم مرغ

پروتئین می تواند تا حد زیادی به رشد موها بهبود ببخشد به همین علت است که پزشکان و متخصصان برای رشد موها بیوتین تجویز می‌کند. زیرا بیوتین موجب تولید پروتئین موها میشود. علاوه بر این تخم‌مرغ می تواند تامین کننده بسیار خوبی برای زینک مورد نیاز بدن باشد.

تخم مرغ میتواند درصد زیادی از زینک بدن را تامین کند

4-اسفناج

اسفناج سرشار از ویتامین هایی نظیر A و C بوده و یک منبع غنی آهن به شمار می رود. همانطور که میدانید آهن با تقویت سلول های خونی به انتقال اکسیژن در بدن کمک می‌کند. در نتیجه سوخت و ساز بدن را بهبود می بخشد.

– توصیه میکنیم اسفناج برای مدت طولانی طبخ نشود تا آهن موجود در آن از بین نرود.

5-هویج

هویج سرشار از ویتامین A می باشد. ویتامین A از مو در برابر خشکی و شکنندگی موها محافظت می‌کند و همچنین نیاکاروتن موجود در هویج می تواند به رشد موها سرعت ببخشد

6-گوشت

گوشت یک منبع سرشار از پروتئین و آهن است که می تواند تاثیر بسزایی در سلامت مو داشته باشد. در صورتی که گیاهخوار هستید بهتر است بیشتر به فکر تأمین پروتئین بدنتان باشید و میتوانید به عنوان جایگزین گوشت از سویا استفاده کنید جالب است بدانید که پروتئین موجود در سویا یک و نیم برابر پروتئین موجود در گوشت می باشد.

مواد غذایی برای سلامت مو -گوشت

7-مغزها

می‌توانید برای تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن از انواع آجیل ها استفاده کنید. آجیل هایی مثل پسته و بادام می‌توانند بخش زیادی از کمبود ویتامین E و B و زینک در بدن را جبران کنند.مصرف روزانه ۱۵ تا ۲۰ عدد از مغز ها می تواند کمک شایانی به رشد مو کند

8-ماهی

به نظر نمی رسد همچنان کسی از فواید بیشمار ماهی بی خبر باشد. ماهی سرشار از امگا ۳ است که باعث درخشندگی رشد و رویش مجدد موها می‌شود. ماهی های چرب مثل سالمون و ساردین انتخاب بهتری برای تامین امگا ۳ و ویتامین D و پروتئین می باشند.

9-سویا

یکی از مواد غذایی که از نظر فوایدی که دارد کمتر مورد توجه قرار می گیرد دانه سویا است. سویا با دارا بودن مقدار زیادی ویتامین E در حفظ سلامت مو بسیار موثر است و همچنین دارای ویتامین B می باشد که سوخت و ساز سلول های پیاز مو را افزایش داده و باعث رشد مو میشود.

مواد غذایی برای سلامت مو

10- آووکادو

آووکادو منبعی سرشار از اسیدهای چرب مورد نیاز بدن و ویتامین هایی مثل E و C می باشد اما آنچه بیشتر در تقویت رشد مو تاثیر گذار است مس موجود در آووکادوست. مس می‌تواند به استحکام بافت مو و حفظ رنگ و درخشندگی مو کمک کند.

11- موز

اگر توجه کرده باشید در تهیه بسیاری از ماسک موهای خانگی استفاده از موز توصیه می شود و دلیل آن چیزی نیست جز مواد مغذی موجود در موز که باعث ضخامت و پرپشتی موها می‌شوند. موز  سرشار از سیلیس می باشد که پس از مصرف جذب بدن شده و باعث تولید کلاژن می شود کلاژن می‌تواند درخشندگی به سلامت را به موهایتان برگرداند.

12-سیب

یکی دیگر از میوه های معجزه آسا در تقویت موها سیب می باشد. بیوتین موجود در سیب سبب رشد و تقویت موها شده و فیبر موجود در آن باعث تراکم و حفظ سلامت مو میشود.

مواد غذایی برای سلامت مو

با مصرف محصولات بالا به راحتی میتوانید کیفیت موهای خود را افزایش دهید. شما میتوانید بهترین مواد غذایی برای سلامت مو را از فروشگاه ارگانیک فردوس خریداری کنید.

نظر خود را در رابطه با این مقاله برای ما بنویسید:
فهرست