فرنی
فرنی

فرنی

فرنی با آرد برنج یکی از دسرهای خوشمزه و مقوی‌ای است که به سادگی در خانه قابل تهیه است ، یکی از غذاهای سبک و بسیار خوشمزه ایرانی است که بیشتر برای کودکان که معده حساسی دارند تهیه می شود.

مواد لازم برای تهیه فرنی :

آرد برنج سبوسدار دوسوم پیمانه

شیر چهار پیمانه

عرق بیدمشک یک پیمانه

گلاب نصف پیمانه

هل سابیده شده دو عدد

شکر یا نبات قهوه ای به میزان دلخواه

زعفران به میزان دلخواه برای تزیین

پودر پسته یا پودر دارچین برای تزیین

طرزتهیه فرنی

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

برای تهیه ابتدا در قابلمه ای شیر را می ریزیم و شکر را به آن اضافه می کنیم و با قاشق هم می زنیم تا کاملا در شیر حل شود و آرد برنج را آرام آرام به شیر اضافه می کنیم و هم می زنیم تا در شیر گلوله نشود.

مرحله دوم: جوشاندن فرنی

قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و پی در پی هم می زنیم تا شیر جوش بیاید سپس حرارت را کم تر می کنیم و همچنان هم می زنیم مداوم تا ته نگیرد. در پی هم زدن متوجه خواهید شد که شیر در حال قوام گرفتن و غلیظ شدن است.

مرحله سوم: تهیه فرنی

وقتی به این مرحله رسید زمان افزودن گلاب است، گلاب و عرق بیدمشک و  هل سابیده را اضافه کنید و هم بزنید زمانی که کمی سفت شد و به غلظت مورد نظرتان رسید شعله را خاموش می کنیم و  در ادامه قابلمه را از روی آن بر می داریم و همچنان هم می زنیم چون قابلمه داغ است فرنی آماده شده را در ظرف می کشید و نوش جان کنید.

راحت بودن طرز تهیهاین دسر توانسته آن را به یکی از محبوب ترین غذاهای ماه رمضان بر سر سفره ی افطار در میان مردم کند که واقعا خوردن این دسر بعد از چند ساعت روزه داری حسابی لذت بخش و به یاد ماندنی خواهد بود. البته فرنی مانند شله زرد یکی از دسرهای محبوب نیز محسوب می شود که می توانید برای سفره های خود از این غذا استفاده کنید. این دسر را با نشاسته و آرد برنج تهیه می کنند.

 

پیشنهاد ویژه برای شما

نظر خود را بنویسید:
فهرست
هدیه 10%
انواع عسل
سلامتی تون برای
فردوس ارزشمنده
هدیه 2%
همه محصولات
سلامتی تون برای
فردوس ارزشمنده
هدیه 5%
محصولات آرایشی
سلامتی تون برای
فردوس ارزشمنده
هدیه 10%
محصولات بیلو
هدیه 5%
همه محصولات
شانستو برای سلامتی امتحان کن

در صورت نداشتن ایمیل ، از ایمیل زیر استفاده کنید ??

ferdos42652@fpe.com