آش سرماخوردگی
آش سرماخوردگی

آش سرماخوردگی

سرماخوردگی یک بیماری ویروسی است که در روزهای پاییزی بیشتر مهمان ما می‌شود. بیماری سرماخوردگی درمان قطعی ندارد؛ اما می‌توان شرایط گذار از آن را فراهم کرد. در ادامه آموزش آش سرماخوردگی را به شما عرضه خواهیم کرد.

طرز تهیه آش سرماخوردگی

برای تهیه آش سرماخوردگی مقداری مساوی از زردک، پیاز، کدوی حلوایی بدون پوست، شلغم، به، سیب درختی و مقدار کمی برنج و سبزی آش آماده کرده و به همراه آب در حرارت ملایم شروع به طبخ کنید. پس از مدتی مقداری گیاه خشک پرسیاوشان، زوفا و بنفشه به آش فوق افزوده و صبر کنید تا جا بیفتد. اضافه کردن نمک سالم مثل نمک دریا هنگام پخت نیز فراموش نشود. میتوانید هنگام مصرف کمی آبلیمو طبیعی نیز به آن اضافه کنید.

خواص آش سرماخوردگی

این غذا بسیار پر انرژی و زود هضم بوده و برای بیماری‌های تب‌دار عفونی بسیار مفید است. همچنین نرم کننده مخاط سیستم تنفسی و دفع کننده است. باید بدانید در بسیاری از مواقع با یکی دو وعده مصرف این آش در هنگام سرماخوردگی، کل علائم آن فروکش می‌کند.

فواید و خواص شلغم

بدون‌شک از سبزیجات بسیار مفید است که خواص بسیاری برای بدن دارد. اما یکی از معروف‌ترین خواص آن که برای بیماری سرماخوردگی مفید است، خاصیت آنتی‌بیوتیک شلغم است.

چند نکته مهم در تهیه آش مخصوص سرماخوردگی

به جای پیاز می‌توانید از پیازچه به همراه چند حبه سیر نیز استفاده کنید. همچنین در مواقعی که تب وجود ندارد، می‌توان تکه ماهیچه گوسفندی نیز به آش اضافه کرد.در صورت اضافه کردن ماهیچه، نمک دریا را بعد از پخت آن اضافه کنید.
تمامی مواد مورد نیاز آش سرماخوردگی را میتوانید از فروشگاه فردوس پاک زیست تهیه نمایید.

پیشنهاد ویژه برای شما

نظر خود را در رابطه با این مقاله برای ما بنویسید:
فهرست
هدیه 10%
انواع عسل
سلامتی تون برای
فردوس ارزشمنده
هدیه 2%
همه محصولات
سلامتی تون برای
فردوس ارزشمنده
هدیه 5%
محصولات آرایشی
سلامتی تون برای
فردوس ارزشمنده
هدیه 10%
محصولات بیلو
هدیه 5%
همه محصولات
شانستو برای سلامتی امتحان کن

در صورت نداشتن ایمیل ، از ایمیل زیر استفاده کنید ??

ferdos87558@fpe.com