990808 de
990808 mo

در فروشگاه فردوس پاک‌زیست، قصه از اونجایی شروع شد که ما ( آقای فردوس و خانم بابازاده) با هم تشکیل خانواده دادیم. این قصه تو یکی از شهرهای استان مازندران کلید خورد. شهر بهار ها و نارنج ها، بابلِ دوست داشتنی!

برای اولین بار در سطح استان، شهر بابل بود که تخصصی ترین فروشگاه رو برای تولید و عرضه‌ی محصولات طبیعی و ارگانیک به خودش دید. ایده‌ی تاسیس فروشگاه فردوس پاک‌زیست از یه عسل شروع شد! حتما با خودتون می گید چطور ممکنه؟ الان براتون می گم فقط قبلش اجازه بدید پیشینه‌ی جالب و خوندنیِ فروشگاهمون رو هم براتون تعریف کنم.

فردوس پاک‌زیست چگونه متولد شد؟

ما از همون شروع زندگی، دغدغه‌ی مصرف غذای سالم و ارگانیک داشتیم و توی روزهای اول بعد از ازدواج، من با گوش دادن به یه کاست درباره محصولات طبیعی و سبک زندگی، جرقه ی اولیه مصرف محصولات ارگانیک توی ذهنم قوت گرفت.

کم کم به مطالعه ی کتاب های مختلف درباره طب سنتی و حوزه تولید ادامه دادم. (تو پرانتز بگم که من در طول دوران دانشجوییم، حتی یکبار هم از غذای سلف استفاده نکردم و گشنگی کشیدن رو به خوردن غذای ناسالم ترجیح می دادم!).

ما با وجود زندگی ساده ی دانشجویی، با کوپن هایی که اون زمان برای خرید اقلام خوراکی ضروری می دادن هم هیچ خریدی نمی کردیم. از اونجایی که رشته تخصصی و علاقه شخصی خودم کارشناس ارشد فیزیولوژی و تغذیه سالم هست، به عنوان خانم خونه و مدیر آشپزخونه به هیچ وجه از محصولات غیر طبیعی استفاده نمی کردم.

مثلا ما اون زمان، که تقریبا اوایل دهه ی هشتاد بود، برای تهیه مایحتاج یکسال زندگی مون به شهر ها و روستاهای مختلف کشور(با وجود سختی زیاد)سفر می کردیم تا از محصولات طبیعی و بکر استفاده کنیم.بعد از مدتی مصرف شیره ها و عسل طبیعی ‌مون بخاطر استفاده برای پخت شیرینی و مربا و غیره خیلی بالا رفت.

همین اتفاق باعث شد که آقای فردوس به عنوان یک دوستدار طبیعت و کوهنورد، یکسال از عمرش رو صرف یادگیری چگونگی پرورش زنبور عسل بکنه، تا تعداد محدودی کندو داشته باشیم و زنبور عسل پرورش بدیم. کم کم دوستان و اقوام که متوجه ی این موضوع شدن، برای خرید عسل ارگانیک به ما مراجعه کردن و از طرفی هم از قبل تعدادی از اقوام ازمون محصولاتی که خودمون تهیه می کردیم رو می خریدن!

دیگه دیدیم مراجعه به خونمون داره زیاد میشه. این شد که تصمیم گرفتیم یه فروشگاه به عنوان علاقمندی و شغل دوم هر کدوممون تأسیس کنیم(البته نه یک شبه!). حدود یکی دوسال به مطالعه و تحقیق گذشت و در نهایت مجموعه تخصصی و فروشگاه فردوس پاک‌زیست رو در سال نود و پنج افتتاح کردیم، با هدف اینکه این فروشگاه بستری باشه برای شناخت و آشنایی تعداد بیشتری از آدم ها با سبک زندگی سالم و سالم خوری و دسترسیِ همه ی مردم به غذای سالم.

اما خب تعداد محصولات محدود بودند و همین هم باعث شد به فکر جایگزین های مختلف برای غذا های مختلف باشیم، تا هم تنوع محصولاتمون بالا بره و هم غذا های مفید بیشتری جایگزین غذاهای ناسالم بشن. حتی برای پفک وچیپس و نوتلا و کلی از محصولات دیگه، با همکاری تیم تخصصی و دوستانمون، جایگزین تولید کردیم و در فروشگاه فردوس پاک‌زیست ارائه دادیم.

درباره ما - فردوس پاک زیست چگونه متولد شد

از زایش تا پرورش و از پرورش تا پیشکش

به این ترتیب  خط تولید فروشگاه فردوس پاک‌زیست رو گسترش دادیم و باید بگم خودمون تولید کننده بخشی از محصولاتمون هستیم و به غیر از این به تولید کنندگانِ روستایی و کشاورزان هم اعتماد کردیم و بهشون آموزش دادیم و اونها و محصولاتشون رو هم در فرایند تولید و عرضه بکار گرفتیم.

همین اتفاقات باعث شد شعار اصلی و کلیدی ما بشه از زایش تا پرورش و از پرورش تا پیشکش. یعنی چی؟ یعنی پرورش و تولید محصولات کاملا طبیعی و پیشکش کردن اونها به سفره های مردم.

همچنین ما این افتخار رو داریم که در فروشگاه فردوس پاک‌زیست تمامی محصولاتمون در شرایط کاملا  اکو ارگانیک تولید میشن. یعنی اینکه در فرایند تولیدشون هم هیچ گونه مواد غیر طبیعی و مضر بکار نرفته مثلا در کشاورزی استفاده از هیچ سم شیمیایی یا کودی نداریم یا در مواد اولیه ی تولیدات، هیچ محصول تراریخته‌ای استفاده نمیشه، حتی لبنیاتمون توسط گاوداری‌های صنعتی تولید نمیشن.

بلکه ما در روستاهای مختلف از روستایی های بومی که گاو دارن و شیر و کره تولید میکنن خرید می کنیم. برامون مهمه که طی فرایند تولید هیچ فشاری حتی به حیوانات وارد نشه و همه چیز سِیر طبیعی خودش رو طی کنه. تمامی محصولات فاقد هرگونه ماده ی نگه دارنده هستند و تموم این عوامل کمک کردند که محصولاتمون خارج از بابل و حتی خارج از استان هم مشتری خاص پیدا کنن.

تن شاداب و جانی شادان

شاید گفتنش خالی از لطف نباشه که تداوم مصرف محصولات ارگانیک باعث میشه که علاوه بر سلامت جسممون، یک روح کاملا با طراوت و با آرامش هم داشته باشیم و به تنی شاداب به جانی شادان برسیم. می پرسین چجوری میشه؟

خب مصرف محصولات طبیعی و سالم، باعث میشن جسم از هر بیماری دور باشه و این سلامت جسم، سلامت روح رو به ارمغان میاره. اصلا ویژگی خاص محصولات طبیعی همینن که برای روح مفید باشن و نقش کلیدی توی آرامش روان داشته باشن. مادر فروشگاه فردوس پاک زیست این امر رو برای شما بسیار آسون کردیم.

درباره ما - فروشگاه فردوس پاک زیستترویج سبک زندگی سالم

باید بهتون بگم که ما در فروشگاه فردوس پاک‌زیست هیچ وقت به فروشنده ی صرف بودن فکر نکردیم. بلکه هدف مهم تری داریم که مشاوره و آموزش به مردم، برای ترویج سبک زندگی سالمه! مثلا ما با جلسات، همایشها و گروه هایی که با خانم ها و با مراجعه به مدارس و مهدکودک ها، در طی این مدت داشتیم آموزش هایی دادیم که در روند بهبود سبک زندگی شون موثر بوده. به عنوان مثال استفاده از شکر سرخ به جای شکر صنعتی برای شیرینی پزی و مربا پزی.

چون دغدغه داریم که کودکان از کیک ها و بیسکوییت های صنعتی موجود در بازار که کلی مواد نگه دارنده و افزودنی و شکر سفید دارن  استفاده نکنن. حتی پیش اومده یه نفر به فروشگاه فردوس پاک‌زیست مراجعه کنه و یه محصولی رو بخواد، ما قبل از فروش، جویای این میشیم که محصول رو برای چه مصرفی میخواد و ممکنه از خرید منصرفش کنیم چون اون اطلاعات کافی تو این زمینه نداشته و نمیدونسته اون محصول، برای مصرفی که میخواسته کارایی نداره و باید از محصول دیگه ای استفاده کنه.

بی اغراق میگم پیش میاد که برای هر مشتری چهل دقیقه زمان بذاریم و مشاوره بدیم. اینه که هدف و رسالت ما اینه که همه سالم باشن و به سالم خواری رو بیارن. و این شد علت اصلی اینکه توی حرفه ‌مون علاوه بر تخصّص، تعهد هم حرف اول رو بزنه ما جدای از هر چیزی یه پشتوانه ی محکم توی کارمون داریم و اون چیزی نیست جز دعای خیر افرادی که با یک بیماری یا مشکل مزمن به ما مراجعه میکنن و با مشاوره ها و مصرف محصولاتمون بهبود پیدا میکنن.

هدف اولیه و اصلی ما از تاسیس فروشگاه فردوس پاک‌زیست ترویج سبک زندگی سالم و مشاوره و آموزش به تمام اقشار مختلف مردم برای زندگی بهتر و روش تغذیه بهتر و محیطی برای کارآفرینی و بها دادن به تولیدی های کوچک و محلی و همراه کردن تعداد زیادی کشاورز، باغ‌دار و حتی صنعتگر برای تولید محصولات سالمه و در این راستا ما، یک تیم جوان، متخصص و با انگیزه هستیم و تحقیقاتی علمی و حرفه ای در این زمینه داریم.

سایت فروشگاه فردوس پاک‌زیست با تمام محصولاتش در اختیار شما عزیزان قرار گرفته تا توی هر نقطه از ایران که هستید و دنبال محصولات کاملا طبیعی و ناب، ارگانیک و اصل می گردید،در گروه های مختلف تغذیه ای، آرایشی و بهداشتی و… بتونید با خیال راحت تهیه شون کنید.

فهرست